VPS – dla kogo zalecany?

Wkraczając w wirtualną rzeczywistość ze swoją pierwszą wizytówką w postaci prostej i nierozbudowanej strony www, najczęściej wybieramy standardowe rozwiązanie hostingowe jakim jest opcja współdzielona. Zdecydowanie jest to wariant najpowszechniejszy, ale także nie zapominajmy, że zarazem najprostszy, jeśli chodzi o wachlarz dostępnych obecnie możliwości hostingowych. W przypadku nieco bardziej rozbudowanych witryn, czy też w momencie, kiedy odwiedziny na naszej stronie zaczynają nabierać tempa, wcale nie jest powiedziane, iż klasyczny wariant współdzielony wystarczy i pozwoli naszemu serwisowi pracować bez zarzutów. W takich momentach, gdy zaczynają pojawiać się pierwsze usterki techniczne, czy strona ładuje się fragmentarycznie, często zawiesza lub w ogóle nie wczytuje jak najbardziej warta rozważenia jest inwestycja w VPS – złoty środek między hostingiem współdzielonym a serwerem dedykowanym.

Dla umiarkowanych

Nie masz potrzeby stawiania na innowacyjne maszyny indywidualne takie jak wspomniany we wstępie serwer dedykowany, ale też nie chcesz oszczędzać na własnej wirtualnej wizytówce, obstając od lat przy hostingu współdzielonym? Idealnym rozwiązaniem w Twoim przypadku okazuje się właśnie Virtual Private Server, który jest doskonałą formą pośrednią pomiędzy dwiema wyżej wspomnianymi. Oczywiście jest to droższy wariant niż inwestycja w najbardziej prosty hosting współdzielony, ale za to o wiele mniej kosztowny niż urządzenie dedykowane, zaś jeśli chodzi o możliwe do wykonywania operacje to są one niemal identyczne w przypadku tak VPS, jak i serwera dedykowanego. Nie ma więc wątpliwości, iż Virtual Private Server rewelacyjnie spisuje się jako opcja dla umiarkowanych, którzy liczą się z wydatkami, ale z drugiej strony również myślą na tyle przyszłościowo, że zdają sobie sprawę, iż prędzej czy później zwykła opcja współdzielona nie będzie już wystarczająca. Warto podkreślić, że wybierający hosting w postaci VPS dysponuje dostępem administratorskim, tj. Root, co daje użytkownikowi strony sposobność stałego przeprowadzania konfiguracji, zmian, modyfikacji i instalacji w zależności od osobistych preferencji. Najczęściej rekomendowane marki typu Linuxpl.com proponują w ramach VPS nowoczesne urządzenia o wysokich parametrach technicznych, pamięć RAM z korekcją i detekcją błędów ECC, co przesądza o świetnej jakości hostingowej.

Szerokie zastosowania

Serwer VPS doskonale sprawdza się na bardzo rozległym polu. Jest to obecnie jedna z najchętniej wybieranych form hostingowych tak przez podmioty przedsiębiorcze, jak również przez indywidualnie działających online. Idealnie środowisko VPS sprawdza się graczom, jak także programistom, właścicielom sklepów internetowych, czy blogerom. Tego rodzaju wariant hostingowy daje gwarancję dużo większego bezpieczeństwa niż opcja współdzielona, braku awarii i usterek technicznych, a także nie ma problemu z jakimikolwiek ograniczeniami transferowymi.

Poprzedni artykułOblicz swoje wynagrodzenie brutto – netto
Następny artykułDo czego może Ci się przydać rzeczoznawca?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj