Pośrednik kredytowy – czy naprawdę pomaga?

Jeszcze do niedawna sądzono, że pośrednik kredytowy to jeden z zawodów przyszłości. Rzeczywiście, Polacy zaciągają coraz więcej zobowiązań kredytowych, interesują się pożyczkami gotówkowymi. Stać nas na coraz więcej, również na terminowe spłacanie comiesięcznych rat. Pośrednik kredytowy to specjalista, który doskonale zna się na procesach zaciągania zobowiązań kredytowych. Posiada aktualną wiedzę w zakresie obowiązujących ofert banków czy firm pożyczkowych. Doradza, tłumaczy, reprezentuje. Czy jednak zawsze warto korzystać z jego pomocy?

Kto płaci pośrednikowi?

Kredytobiorca bądź pożyczkobiorca tylko pozornie nie płaci pośrednikowi kredytowemu. Chociaż rzeczywiście pieniądze za taką współpracę nie są bezpośrednio przekazywane pośrednikowi ze strony klientów, to jednak musi on jakoś zarabiać. Pośrednik kredytowy otrzymuje prowizję od instytucji, która dzięki niemu zyskała kolejnego klienta.

Okazuje się jednak, że banki i firmy pożyczkowe nie są tak szczodre. Bardzo często podnoszą koszty zobowiązania kredytowego, a środki te przeznaczane są właśnie na wynagrodzenia dla pośrednika. Finalnie, to kredytobiorca lub pożyczkobiorca płaci za usługi pośredników.

Zadanie pośrednika

Pośrednik kredytowy to specjalista, który przedstawia różne możliwości finansowe potencjalnemu klientowi, biorąc pod uwagę jego indywidualne potrzeby, oczekiwania i możliwości. Tłumaczy proces uzyskania pożyczki bądź kredytu, pomaga wypełniać wnioski, składa je do instytucji, reprezentuje klienta i dopełnia formalności.

Jest nieocenioną pomocą dla tych, którzy nie mają czasu na samodzielne uzyskiwanie ofert czy negocjowanie z bankami i firmami pożyczkowymi. Taka współpraca to też doskonała opcja dla tych, którzy nie mają wiedzy na temat działalności banków i firm pożyczkowych i nie są świadomi swoich możliwości.

Kredyt i pożyczka bez pośrednika

Okazuje się, że chociaż pośrednik kredytowy rzeczywiście może pomóc w uzyskaniu korzystnego kredytu i pożyczki, to jednak szerokie grono osób rezygnuje ze współpracy z takim specjalistą, a przynajmniej zmienia ją na jeszcze bardziej komfortową. Wszystko przez nowoczesną technologię, która oferuje dzisiaj szereg udogodnień.

Pośrednik kredytowy może być online. Powstały już pierwsze platformy, dzięki którym przyszły kredytobiorca czy pożyczkobiorca może wypełnić wniosek. Te z kolei wysyłany jest automatycznie do instytucji finansowych, a wnioskodawca w krótkim czasie otrzymuje oferty tych, które są chętne udzielenia kredytu lub pożyczki. Dzięki temu można porównać różne oferty i cieszyć się najkorzystniejszym zobowiązaniem.

Co więcej, wszystko to bez konieczności wychodzenia z domu, w dowolnym czasie i miejscu oraz w pełnym bezpieczeństwie. Z internetowymi pośrednikami współpracują zresztą najlepsze banki i firmy pożyczkowe, które od lat są wsparciem finansowym dla wielu Polaków.

Poprzedni artykułKorekta PIT online – programy do korekt PIT
Następny artykułKupowanie akcji nie jest skomplikowane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj