O czym przeczytasz w czasopiśmie National Geographic Polska?

Towarzystwo National Geographic to największa na świecie instytucja naukowa i edukacyjna, która ma charakter non profit. Towarzystwo jest wydawcą miesięcznika National Geographic, a również dwumiesięczników “Traveler” ,“Adventure” i “World”. Powstało w 1888 roku w Waszyngtonie i przyjęło wówczas za cel misję szerzenia i upowszechniania wiedzy geograficznej, m.in poprzez promowanie i wspieranie badań naukowych i odkryć. Obecnie liczy około 10 milionów członków.

Magazyn National Geographic Polska ukazuje się już od 1999 roku. Jest to popularnonaukowy miesięcznik poświęcony geografii, podróżom, kulturze, naukom ścisłym i odkryciom. National Geographic Polska jest polską wersją amerykańskiego magazynu National Geographic. Wydawcą i licencjobiorcą jest Burda Media, a redaktorem naczelnym Agnieszka Franus.

Spędź spokojnie czas, z przyjemną lekturą National Geographic Polska. Szerokie spektrum tematów sprawia, że gazeta jest dobra dla każdego, kto jest ciekawy świata

Każdy numer podzielony jest na kilka działów: nauka, ludzie, przyroda, historia, odkrycia, kosmos.

W dziale nauka, czytelnik może poznać zagadnienia ze świata nauki. Najnowsze informacje, ważne wydarzenia i najświeższe badania, opisane są w interesujący i przystępny sposób. W W numerach znajdują się zarówno aktualności ze świata jak i Polski.

Zakładka ludzie dostarczy czytelnikom wiedzy na temat przyczyn zachowań ludzkich, psychologii. National Geographic Polska pokazuje najnowsze badania o mózgu i organizmie ludzkim, przedstawia na bieżąco najnowsze wyniki medycyny.

W dziale przyroda, czytający może poznać ciekawostki ze świata zwierząt i natury. Jeśli fascynują Cię zjawiska przyrodnicze, o których wcześniej nie słyszałeś albo nie zostały Ci dobrze objaśnione, ta lektura jest dla Ciebie.

W magazynie czeka na Ciebie również spora dawka faktów historycznych. Dzięki lekturze, zawsze pozostaniesz na bieżąco z odkryciami z Polski i świata.

Podróż dookoła świata z National Geographic? Czemu nie! A może jednak wyprawa w kosmos? Odkryj piękno galaktyki i dowiedz się, jak skonstruowany jest Wszechświat. W każdym numerze czekają na Ciebie bieżące informacje na temat podróży i odkryć kosmicznych.

Magazyn charakteryzują również niezwykle atrakcyjne ilustracje i zdjęcia. W National Geographic Polska, czytelnik znajdzie nie tylko niezwykle ciekawe artykuły, ale również ma szansę obejrzeć niesamowite zdjęcia przyrody czy zwierząt.

Magazyn National Geographic przedstawia czytelnikom nieznane zakątki świata i pozwala poznać kulturę ludzi z najdalszych części globu. Temu samemu służą również wydawnictwa książkowe, oraz filmy dokumentalne, w których świadomość ekologiczna wiedza naukowa i ponad sto lat poszukiwań badawczych łączą się w wyjątkową całość.

National Geographic Polska organizuje różnego rodzaju konkursy i plebiscyty, w tym

Wielki Konkurs Fotograficzny, który jest jednym z najważniejszych wydarzeń fotograficznych w Polsce. Konkurs był wielokrotnie nagradzany, np. przez miesięcznik branżowy „Press” i centralę National Geographic Society w Waszyngtonie. Magazyn przyznaje również “travelery”, czyli polską nagrodę podróżniczą, przyznawaną w kilku kategoriach od 2006 roku.

Prenumeratę miesięcznika National Geographic Polska możesz zamówić już dziś na prenumerata.ruch.com.pl.

Poprzedni artykułKupowanie akcji nie jest skomplikowane
Następny artykułCzym jest kredyt rewolwingowy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj