Kupujesz samochód na kredyt? Dopasuj go do swoich możliwości!

Atrakcyjne warunki zewnętrznych form finansowania sprawiają, że coraz więcej Polaków decyduje się na skredytowanie samochodu. Aby taka transakcja faktycznie była korzystna, nie można pozwolić sobie na decyzje przypadkowe lub podejmowane pod wpływem chwili. Zastanawiasz się, jak do swoich możliwości dopasować kredyt samochodowy. Kalkulator internetowy może w tym pomóc.

Kredyt kredytowi nierówny – mimo że oferty są pozornie zbliżone do siebie. Warto więc poświęcić chwilę na analizę poszczególnych propozycji, dzięki czemu podjęta decyzja będzie satysfakcjonująca. Jeśli chodzi o kredyt samochodowy, kalkulator internetowy pomoże oszacować koszty i wskaże wysokość miesięcznych rat.

Wybierz kredyt adekwatny do możliwości finansowych

Bank z pewnością zweryfikuje zdolność kredytową, warto jednak oszacować swoją szansę na kredyt samochodowy jeszcze przed złożeniem wniosku. W tym celu można skorzystać z kalkulatora internetowego – wygodnego narzędzia, który informuje o wielu parametrach zaciąganego zobowiązania.

Na tle standardowych narzędzi wyróżnia się kalkulator pozwalający na oszacowanie kosztów Kredytu SMARTPLAN na nowe samochody w Toyota Banku. Zasada działania jest prosta:

  • określasz wysokość raty, jaką chcesz płacić każdego miesiąca,
  • określasz wysokość wpłaty własnej,
  • wybierasz okres finansowania.

W zależności od parametrów otrzymujesz informacje, jakie samochodu możesz zakupić na kredyt.

Przykład. Załóżmy, że chcesz płacić nie więcej niż 860 zł miesięcznie przez okres 4 lat. Kupujesz więc auto o wartości 77 008,03 zł. Wpłatę własnąustalasz na poziomie29 611,48 zł. W tym przypadku rzeczywista roczna stopa oprocentowania wynosi 8,41%:

  • 47 miesięcznych rat na poziomie 857,10 zł, a ostatnia rata na poziomie 17 930,33 zł,
  • całkowita kwota kredytu to 47396,55 zł,
  • całkowita kwota do zapłaty to 58 214,03 zł.

A może kredyt 50 / 50?

W przypadku dysponowania większą gotówką, warto rozważyć kredyt 50/50. Jego istota polega na tym, że zobowiązanie należy spłacić w dwóch ratach. W Toyota Banku warto przyjrzeć się również ofertom promocyjnym (są one ograniczone czasowo), dzięki którym koszt kredytu zostanie obniżony. Przykład: w ofercie promocyjnej Toyotę Corollę można kupić w kredycie, którego RRSO wynosi tylko 4%, natomiast bez oferty ten rodzaj kredytu ma RRSO na poziomie 9,7%.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kredytu?

Niezależnie od tego, jaką formę kredytu samochodowego wybierzesz, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Są to m.in.:

  • wartość RRSO – informuje o wszystkich kosztach zaciąganego zobowiązania,
  • wysokość miesięcznej raty – powinna być dopasowana do możliwości finansowych,
  • okres kredytowania – im dłuższy, tym niższej raty można się spodziewać,
  • wpłaty własnej – im mniejsza, tym mniejszej gotówki potrzebujesz do „uruchomienia” kredytu.

Pamiętaj, że kredyt samochodowy nie może być dużym obciążeniem finansowym. Dlatego warto skorzystać z takiego kalkulatora, który pozwoli na dopasowanie wysokości raty do konkretnego auta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here