Dezynfekcja w czasie pandemii

Sytuacja w jakiej znajdujemy się od kilku miesięcy wymusiła na nas zupełnie nowe podejście do kwestii czystości. Słowo dezynfekcja pojawia się dosłownie wszędzie, i jest odmieniane przez wszystkie możliwe przypadki. Czy w czasie pandemii możemy się czuć bezpiecznie w miejscach publicznych? Jak skutecznie walczyć z wirusami w zaciszu domowym? O tym w poniższym artykule.

(Nie)równa walka z wirusami

Pojęcie dezynfekcji znamy od dawna, jednak teraz nabrało ono zupełnie innego znaczenia. W czasie pandemii koronawirusa musieliśmy wdrożyć zupełnie nowe rozwiązania jak dezynfekowanie rąk, klamek, koszyków w sklepie czy telefonów komórkowych.

Sytuacja wymusiła na właścicielach sklepów, gabinetów kosmetycznych, galerii czy przychodni zupełnie nowego podejścia do kwestii walki z wirusami. To wymagało też stosowania zupełnie nowych środków.

W pierwszej fazie wybuchu pandemii w naszym kraju wszyscy chcieli kupować masowo środki do dezynfekcji. Ani jedna hurtownia chemiczna nie była przygotowana na takie oblężenie klientów i zapytania związane z żelami antybakteryjnymi, chusteczkami czy innymi produktami do dezynfekcji, które nagle stały się artykułami pierwszej potrzeby. Bardzo szybko hurtownia chemiczna https://www.roem.pl/hurtownia-chemiczna/ dostosowała się do rosnącego zapotrzebowania.

Apteki, sklepy, przychodnie, urzędy – wszystkie te placówki szukały środków, dzięki którym mogły zapewnić swoim klientom w miarę normalne i bezpieczne świadczenie usług. Na szczęście hurtownie chemiczne dość szybko opanowały sytuację i wkrótce środki dezynfekujące były dostępne w większej ilości.

Miejsca najbardziej narażone na przenoszenie wirusów

Najbardziej na przenoszenie zarazków narażone są nasze dłonie, ponieważ codziennie mają kontakt z wieloma powierzchniami, czy to podczas zakupów, w miejscu pracy czy w drodze do domu. Dlatego myśląc o skutecznej dezynfekcji należy wziąć pod uwagę wszystkie miejsca i obszary, z którymi nasze dłonie mają styczność w ciągu dnia. Oczywiście nie możemy dezynfekować wszystkich miejsc, z których korzystamy jak np. Klamek w urzędach, sklepach, przycisków w windzie czy poręczy w autobusie. Możemy za to zadbać o dezynfekcję karty płatniczej, kluczy, telefonu czy kierownicy auta. Może wydawać się, że to niewiele, ale jeśli każdy z nas zadba o czystość w swoim własnym otoczeniu wszyscy razem mamy szansę znacząco zmniejszyć rozprzestrzenianie się wirusa. A to pozwoli nam wszystkim szybciej wrócić do normalnej rzeczywistości.

Poprzedni artykułBaner reklamowy – sposób na pozyskanie klientów
Następny artykułSerwis wózków widłowych – co trzeba o nim wiedzieć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj