Czy wymiana okien zmniejszy zużycie prądu?

Nowe okna wpływają nie tylko na lepszy wygląd pomieszczeń czy całego domu jednorodzinnego. Przede wszystkim, mogą poprawić komfort mieszkania, a także wpłynąć na obniżenie kosztów rachunków za prąd oraz ogrzewanie. Sprawdź, jakie korzyści płyną z wymiany okien w Twoim domu.

Kiedy trzeba wymienić okna?

Istnieje wiele przesłanek, które świadczą o tym, że musisz pomyśleć o wymianie okien na nowe. Uszkodzona szyba? Możesz wymienić ją na nową, co jest tańszym rozwiązaniem. Jednak, jeśli dochodzi do tego uczucie lekkiego przeciągu, lepiej pomyśleć o wymianie całej stolarki okiennej. Będzie to miało wpływ na bezpieczeństwo oraz zdrowie wszystkich domowników. Warto zwrócić uwagę także na ramy – jeśli schodzi z nich farba, trzeba zainwestować w wymianę okien. Niebezpieczne są też wszelkie rysy oraz pęknięcia, a także odkształcenia na ramie. O nieprawidłowej cyrkulacji powietrza świadczyć będzie para wodna na szybach lub pomiędzy nimi. Okna mają także wpływ na samopoczucie, szczególnie jeśli chodzi o przepuszczanie dźwięków. Jeśli denerwuje Cię hałas, warto zainwestować w okna z dźwiękoszczelnymi szybami.

Utrata ciepła, czyli pieniądze uciekają z portfela

Jeśli w Twoim domu okna zostały zamontowane kilkanaście lat temu, na pewno odczuwasz stratę ciepła. Ich parametry nie są w stanie dorównać aktualnej ofercie nowoczesnych okien, szczególnie jeśli chodzi o właściwości energooszczędne. Stare okna mogą być nieszczelne, a podczas sezonu zimowego ciepłe powietrze zacznie uciekać. Szacuje się, że stolarka okienna przepuszcza nawet 25% energii na zewnątrz budynku. Przekłada się to na rachunki za ogrzewanie, w tym także za prąd. Właśnie dlatego wymiana okien jest tak istotna. Poprawisz wygląd i estetykę domu, a także zaoszczędzisz pieniądze na rachunkach. Martwisz się o koszty nowych okien? Szybka pożyczka może rozwiązać ten problem.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu okien?

Weź pod uwagę, że zakup okien to inwestycja na długi czas. Dobra stolarka okienna powinna przetrwać nawet 30 lat, dlatego warto przemyśleć swój wybór. Jednym z parametrów, na który trzeba zwrócić uwagę to współczynnik przenikania ciepła. Im mniejsza wartość tego współczynnika, tym mniej ciepła przedostanie się na zewnątrz. Wpłynie to na komfort domowników, a także ponoszenie kosztów za ogrzewanie. Tutaj wytyczne określane są przez rozporządzenie Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. Wartość będzie sukcesywnie zmniejszana, dlatego warto wybrać takie okna, które już teraz spełniają wymagania, czyli wartość 0,9 W/(m2K) w oknach pionowych i 1,1 W/(m2K) w oknach połaciowych. Kolejnym ważnym parametrem jest współczynnik przepuszczalności energii całkowitej promieniowania słonecznego. Co to tak naprawdę oznacza? To nic innego jak wartość przepuszczania energii słonecznej przez szybę. Aby uzyskać lepszy efekt, możesz zamontować dodatkowo rolety lub żaluzje. Weź pod uwagę, że mniejszy współczynnik przenikania ciepła, tym wyższa cena okien. Jednak taka inwestycja będzie miała wpływ na codzienną eksploatację. Jeśli myślisz o wymianie okien a boisz się o koszty, szybka pożyczka może być świetnym rozwiązaniem. To proste, błyskawiczne i komfortowe zdobycie pieniędzy. Szybka pożyczka gwarantuje gotówkę, która trafi prosto na Twoje konto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here