O czym przeczytasz w czasopiśmie National Geographic Polska?

Towarzystwo National Geographic to największa na świecie instytucja naukowa i edukacyjna, która ma charakter non profit. Towarzystwo jest wydawcą miesięcznika National Geographic, a również dwumiesięczników “Traveler” ,“Adventure” i “World”. Powstało w 1888 roku w Waszyngtonie i przyjęło wówczas za cel misję szerzenia i upowszechniania wiedzy geograficznej, m.in poprzez promowanie i wspieranie badań naukowych i odkryć. Obecnie liczy około 10 milionów członków.

Magazyn National Geographic Polska ukazuje się już od 1999 roku. Jest to popularnonaukowy miesięcznik poświęcony geografii, podróżom, kulturze, naukom ścisłym i odkryciom. National Geographic Polska jest polską wersją amerykańskiego magazynu National Geographic. Wydawcą i licencjobiorcą jest Burda Media, a redaktorem naczelnym Agnieszka Franus.

Spędź spokojnie czas, z przyjemną lekturą National Geographic Polska. Szerokie spektrum tematów sprawia, że gazeta jest dobra dla każdego, kto jest ciekawy świata

Każdy numer podzielony jest na kilka działów: nauka, ludzie, przyroda, historia, odkrycia, kosmos.

W dziale nauka, czytelnik może poznać zagadnienia ze świata nauki. Najnowsze informacje, ważne wydarzenia i najświeższe badania, opisane są w interesujący i przystępny sposób. W W numerach znajdują się zarówno aktualności ze świata jak i Polski.

Zakładka ludzie dostarczy czytelnikom wiedzy na temat przyczyn zachowań ludzkich, psychologii. National Geographic Polska pokazuje najnowsze badania o mózgu i organizmie ludzkim, przedstawia na bieżąco najnowsze wyniki medycyny.

W dziale przyroda, czytający może poznać ciekawostki ze świata zwierząt i natury. Jeśli fascynują Cię zjawiska przyrodnicze, o których wcześniej nie słyszałeś albo nie zostały Ci dobrze objaśnione, ta lektura jest dla Ciebie.

W magazynie czeka na Ciebie również spora dawka faktów historycznych. Dzięki lekturze, zawsze pozostaniesz na bieżąco z odkryciami z Polski i świata.

Podróż dookoła świata z National Geographic? Czemu nie! A może jednak wyprawa w kosmos? Odkryj piękno galaktyki i dowiedz się, jak skonstruowany jest Wszechświat. W każdym numerze czekają na Ciebie bieżące informacje na temat podróży i odkryć kosmicznych.

Magazyn charakteryzują również niezwykle atrakcyjne ilustracje i zdjęcia. W National Geographic Polska, czytelnik znajdzie nie tylko niezwykle ciekawe artykuły, ale również ma szansę obejrzeć niesamowite zdjęcia przyrody czy zwierząt.

Magazyn National Geographic przedstawia czytelnikom nieznane zakątki świata i pozwala poznać kulturę ludzi z najdalszych części globu. Temu samemu służą również wydawnictwa książkowe, oraz filmy dokumentalne, w których świadomość ekologiczna wiedza naukowa i ponad sto lat poszukiwań badawczych łączą się w wyjątkową całość.

National Geographic Polska organizuje różnego rodzaju konkursy i plebiscyty, w tym

Wielki Konkurs Fotograficzny, który jest jednym z najważniejszych wydarzeń fotograficznych w Polsce. Konkurs był wielokrotnie nagradzany, np. przez miesięcznik branżowy „Press” i centralę National Geographic Society w Waszyngtonie. Magazyn przyznaje również “travelery”, czyli polską nagrodę podróżniczą, przyznawaną w kilku kategoriach od 2006 roku.

Prenumeratę miesięcznika National Geographic Polska możesz zamówić już dziś na prenumerata.ruch.com.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here